1932: Kompanija ‘3M’ obezbeđuje kratkoročno i dugoročno osiguranje u slučaju nespobnosti za rad, penzioni plan i plan osiguranja od gubitka posla.
1949: Kompanija ‘3M’ uvodi prvi plan kupovine akcija za svoje zaposlene.
1951: U kompaniji ‘3M’ osniva se odeljenje za bezbednost i zaštitu na radu.
1953: Osnovana je 3M Fondacija, jedna od prvih korporativnih dobrotvornih fondacija u Americi.
1961: Kompanija ‘3M’ osniva se odeljenje za vode i sanitarni inženjering.
1963: Osnovano je ‘3M Carlton Society’ u čast istaknutih tehničkih lica u kompaniji.
1964: U medicinskom odeljenju kompanije ‘3M’ zapošljavaju se prvi formalno obrazovani higijeničari i stručnjaci za radiološku zaštitu.
1970: Počinje se sa procenama uticaja proizvoda na životnu sredinu. Formirana je organizacija za inženjering i kontrolu zagađenja životne sredine (Environmental Engineering and Pollution Control (EE&PC)). Usluge odeljenja za higijenu i radiološku zaštitu proširuju se i na delatnosti kompanije ‘3M’ i izvan Sjedinjenih Američkih Država.
1971: Kompanija ‘3M’ uvodi program darivanja zaposlenih/penzionera u formi dobrotvornih priloga.
1973: Osnivaju se namenske radne grupe zaposlenih. Formira se odeljenje za upravljanje energijom.
1974: Kompanija ‘3M’ je među prvim korporacijama koje nude program pomoći za kućni rad svojih zaposlenih, kroz koji se obezbeđuju lično obrazovanje i konsultantske usluge za zaposlene i članove njihovih porodica.
1975: Upravni odbor kompanije ‘3M’ usvaja politiku zaštite životne sredine. Uspostavlja se program Isplativosti sprečavanja zagađenja (3P). Rezultati postignuti u prvoj godini: 19 projekata sprečilo je ispuštanje 73.000 tona gasova u atmosferu , kao i 2.800 tona otpadnog mulja.
1977: Kompanija ‘3M’ i Agencija za zaštitu životne sredine u SAD sponzori su četvrte konferencije za sprečavanje zagađenja.
1980: Po prvi put se u kompaniji ‘3M’uvodi politika zdravstvene zaštite i zaštite na radu.
1981: Pokreće se program kontrole zaštite životne sredine.
1984: Svetski centar za zaštitu životne sredine dodeljuje kompaniji ‘3M’ prvi godišnju zlatnu medalju za for dostignuća u međunarodnom korporativnom očuvanju životne sredine. Kompanija ‘3M’ je prva korporacija koja je svojim zaposlenima obezbedila uslugu brige o bolesnoj deci. Iste godine, kompanija ‘3M’ je počela sa sprovođenjem anketa među zaposlenima u SAD, kao i standarnu anketu percepcije na globalnom nivou, u cilju sagledavanja mišljenja zaposlenih. Program 3M CARES (Služba aktiviranja penzionisanih radnika u društvenoj zajednici) osmišljen je u cilju okupljanja penzionera - volontera pod barjakom ‘3M’ i njihovog angažovanja na posebnim zadacima.
1986: Uvedena je 3M nagrada za naj-volontera u društvenoj zajednici.
1987: U okviru kompanije ‘3M’ obrazovan je komitet za korporativnu bezbednost, zdravstvenu zaštitu i zaštitu životne sredine. Pokrenut je 3M program za smenjenje ispuštanja gasova u atmosferu.
1988: U kompaniji ‘3M’ usvojena je politika ukidanja hemijskih materija ugrožavača ozonskog sloja.
1989: Kompanija ‘3M’ utvrđuje i javno objavljuje svoje ciljeve u oblasti zaštite životne sredine do 2000. godine. Usvojena je 3M politika zdravstvene zaštite, zaštite na radu i zaštite životne sredine za zaposlene. Nacionalno udruženje za zaštitu divljih životinja i biljaka dodeljuje kompaniji ‘3M’ nagradu za dostignuća u oblasti zaštite životne sredine.
1990: Na tržištu se pojavljuju Post-it® blokčići od recikliranog papira. U kompaniji ‘3M’ usvaja se program bezbednosti u 16 tačaka.
1991: Američka agencija za zaštitu životne sredine dodeljuje kompaniji ‘3M’ nagradu za očuvanje ozona u stratosferi.
1993: Kompanija ‘3M’ dostiže postavljeni cilj smanjenju količine ispuštenih gasova u atmosferu na svetskom nivou za 70%. Kompanija dobija priznanje za korporativno delovanje od Američkog udruženja za zaštitu ribe i divljih životinja.
1994: Američka agencija za zaštitu životne sredine dodeljuje kompaniji ‘3M’ nagradu za dostignuća i uspešno učešće u 33/50 programu dobrovoljnog smanjenja emisije gasova u atmosferu.
1995: Kompanija ‘3M’ prva na svetu uvodi inhalator-dozator bez CFC-a za lečenje astme. Kompanija ‘3M’ za smanjenje povreda i oboljenja za 50% u naredne četiri godine. ‘3M’ dobija nacionalnu nagradu za tehnologiju, najveće priznanje za tehnološka dostignuća u Sjedinjenim Američkim Državama.
1996: Komisija za održivi razvoj koju je ustanovio predsednik Klinton dodelila je kompaniji '3M's nagradu Predsedniak za održivi razvoj za njen program ‘3P’. Kompanija ‘3M’ zvanično uvodi sistem upravljanja zaštitom životne sredine. U kompaniji ‘3M’ razvijen je plan globalne zaštite na radu i zdravstvene zaštite.
1997: Kompanija ‘3M’ zvanično uvodi sistem upravljanja životnim vekom proizvoda u cilju sagledavanja ekoloških, zdravstvenih i bezbednosnih problema u okviru razvoja novih proizvoda. Naučnici kompanije ‘3M’ dobili su od Američkog društva za hemiju nagradu ‘Heroji hemije’ za razvoj 3M vodonik-fluoro-etra (HFEs) kao zamenu za CFC. Kompanija ‘3M’ pokrenula je program ‘Lifescapes’ kao podršku svojim zaposlenima u zdravstvenoj zaštiti, zaštiti na radu i dobrobiti na radnom mestu i kod kuće.
1998: Kompanija ‘3M’ utvrđuje ciljeve u oblasti zdravstvene zaštite i zaštite na radu u cilju smanjenja povreda i oboljenja na radnom mestu za 25% u naredne tri godine.
1999: Hamburški Institut za zaštitu životne sredine u Nemačkoj (Hamburger Umweltinstitut of Germany) rangirala je kompaniju ‘3M’ na drugo mesto po ekološkom učinku među 50 najvećih hemijskih kompanija u svetu.
2000: Formiran je 3M GIVES (Dotacije inicirane od strane volonterske službe).
2001: Postavljeni su ciljevi u oblasti zaštite životne sredine za period do 2005. godine. Programu priloga kompanije 3M pridodata je i ekološka dimenzija. Kompanija ‘3M’ dobija nagradu Nacionalne fondacije za uzorne kompanije za izuzetan doprinos u korporativnom delovanju u okviru društvenih zajednica.
2002: Kompanija ‘3M’ stavljena je na listu Dow Jones indeksa održivosti kao lider u kategoriji industrijskih proizvoda i usluga. Kompanija ‘3M’ dospeva i na FTSE listu društveno odgovornih investicija. Takođe, kompanija ‘3M’ dobija i priznanje ""Vision za Ameriku"" od udruženja ‘Sačuvajmo lepotu Amerike’.
2003: Kompaniji ‘3M’ dodeljena je od Američke agencija za zaštitu životne sredine nagrada za izuzetan doprinos očuvanju čistog vazduha u kategoriji novian u oblasti propisa / poslovne politike.
2004: Kompanija ‘3M’ dobila je u 2004. godini od Američke agencija za zaštitu životne sredine i Američkog sektora za energetiku nagradu ‘Energy Star’ za vodeću poziciju u upravljanju energijom.
2005: Kompanija ‘3M’ dobila je od Američke agencija za zaštitu životne sredine priznanje za očuvanje klime. Kompanija ‘3M’ sumira rezultate svog programa korporativnih ciljeva u oblasti ekologije za period od 2000-2005. godine i zaključuje da su svi postavljeni ciljevi i premašeni, i ujedno utvrđuje novi paket korporativnih ciljeva u oblasti ekologije za period od 2005 - 2010 godine. Kompanija ‘3M’ dobile je 2005. godine od Državnog okruglog stola za sprečavanje zagađenja životne sredine nagradu za učinak u sprečavanju zagađenja životne sredine (MVP2). Američka agencija za zaštitu životne sredine odabrala je kompaniju ‘3M’ kao prvu kompaniju koja je na korporativnom nivou osvojila prestižnu državnu nagradu za praćenje učinka o oblasti zaštite životne sredine.
2008: Kompanija ‘3M’ osnovala je odeljenje za obnovljivu energiju i utvrdila nove strateške principe održivosti.
2010: U jesen 2010. godine, kompanija ‘3M’ je, u saradnji sa Američkom agencijom za zaštitu životne sredine i Agencijom za kontrolu zagađenja države Minesota (MPCA), da na sajmu u Minesoti izloži prezentaciju ENERGY STAR priznanja Američke agencija za zaštitu životne sredine. Pogledaj video snimak.
2011: Kompanija ‘3M’ utvrdila je svoje ciljeve održivosti za period do 2015. godine. Kompanija ‘3M’ dobila je od Američke agencija za zaštitu životne sredine i Američkog sektora za energetiku, zato što već osmu godinu zaredom osvaja priznanja, nagradu za stalnost u izuzetnom učinku u upravljanju energijom i za neprestana unapređenja u toj oblasti.
2013: Zaposleni iz kompanije ‘3M’ zabeležili su preko 250.000 volonterskog angažmana, a kompanija ‘3M’ dala je donacije u ukupnoj vrednosti od 61.6 miliona dolara u novcu i robi širom sveta.
2014: Kompanija ‘3M’ priključila se Globalnom dogovoru Ujedinjenih Nacija. Za svoja neprestana nastojanja u oblasti štednje energije širom sveta, kompanija ‘3M’ dobila je nagradi ENERGY STAR® od Američke agencija za zaštitu životne sredine. To je bila 10-ta uzastopna godina da kompanija ‘3M’ osvaja tu nagradu, što je bez presedana u svetu industrije.